Vücut Yaralarına Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçer

Vücut Yaralarına Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçer
Oy Ver

Vücudumuzda oluşan çeşitli yaralar insanların kendilerini iyi hissetmemelerine neden olmaktadır. Gerek acı vermeleri ile gerekse estetiksel açıdan kötü bir görünüme yol açmaları nedeni ile tedavilerini hemen yapmak isterler. Bu izler belirli bir yaş sınırını aşmamış olan uygun kişilere uygulanan epilasyon, lazer yöntemleri ile geçirilebilmektedir. İnsanın cilt yapısı dahi daha yeni bir hale getirilebilmektedir. Yara izlerine bitkiler iyi gelir mi? Tıp açısından tedavilerin yanı sıra çeşitli bitkiler de yara izlerini ortadan kaldırabilmektedir.

Yara İzlerine İyi Gelen Karışım

2 çorba kaşığı ceviz yaprağı, 3 damla aloe vera suyu ve 1 çorba kaşığı gliserin ile hazırlayabileceğimiz bir karışım sayesinde yara izlerini ortadan kaldıramasak da dindirebileceğiniz. Yara izlerini tedavi eden bitkisel karışım olarak iki çorba kaşığı ceviz yaprağımızı güzel bir şekilde eziyor ve kür haline getiriyoruz. Öteki malzemelerden gliserin ve aloe verayı 3 damla olarak karışımımıza ekliyoruz. Bu karışımın kaliteli bir şekilde yara izlerine iyi gelmesi için oldukça iyi bir şekilde karıştırılması gerekmektedir. Bu bitkisel karışımı tam olarak birkaç hafta boyunca buz dolabında bekletebilirsiniz. Eğer 1 haftayı geçmezse çok iyi olur. Çünkü 2. Haftadan sonra kullanmanızı çok da tavsiye etmemekteyiz. Bu kürü yara izlerine uyguladıktan sonra kısa bir süre içerisinde gözle görülür iyileşmeleri fark edeceksiniz.  Eğer bu kür biterse yine aynı kürü hazırlayabilir ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bitkisel Karışım Nasıl Uygulanmalı?

Yüz bölgesi birçok önemli organlarımızın bulunduğu ve oldukça hassas olan bir bölgedir. Yüzümüzdeki yara izlerine bitkisel karışım uygulanmalı mı? Yüzümüzün üstünde oluşan yara izleri yine hassas bir biçimde tedavi edilmelidir. Kulak, göz, burun gibi önemli bölgelere tedavi edici fonksiyonlar ile etkileşime geçilmemelidir. Yüzümüzde oluşan kolay yaralar, kuvvetli olan yağlar ve çeşitli kremler ile onarılabiliyorken daha büyük olan yaralara ise vücut bölgelerinden alınabilen çeşitli dokular eklenebilmektedir.  Bu güne kadar da birçok yüksek doku kayıplarında yine vücudun farklı bölgelerinden alınmış olan dokular eklenerek hastaların eski estetik hallerine kavuşmaları başarıyla sağlanabilmiştir. Bu yüzden yüksek doku kaybı yaşadığınız bölgelere sizlere tavsiye etmiş olduğumuz bu kürü uygulamamalısınız.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir