İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

Soğan Kürü İbrahim Saraçoğlu

Soğan Kürü İbrahim Saraçoğlu
Oy Ver

Evlerimiz de kullanmış olduğumuz soğanı aslında doğru bir şekilde kullanırsak alacağımız faydaları saymakla bitmez. Bu konuda da İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, soğanın en verimli şekilde kullanılabileceği bir çeşit kürdür. günümüzde birçok hastalığa son derece iyi gelmektedir. Bunların arasında polikistik over kanseri, prostat büyümesi, hamile kalamama, miyom, menopoz ve benzeri daha birçok hastalık bulunmaktadır. Soğan, birçok yemeğin içerisinde kullanılmakta olan bir sebzenin yanı sıra içerisinde barındırdığı faydalı maddeler ile de muazzam bir sebzedir. Soğanın içerisinde birçok vitamin bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde silis, kükürt, iyot gibi maddeler ve antibiyotik işlevi gören çeşitli içerikler de vardır. Yine soğanın hazmı kolaylaştırdığı araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Soğan tüketiminin yüksek olduğu çeşitli ülkeler de kanser hastalığının son derece az olduğu gözlemlenmiştir. Bu yüzden fırsat buldukça soğanı tüketmemiz önem arz ediyor. Yine soğan içerisinde bulunan vitaminlere gelirsek A, B ve C vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır.

Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Hazırlamış olduğumuz İbrahim Saraçoğlu Soğan kürünün faydaları nelerdir? Soğan kürünün faydalarına gelirsek kadınlar da meydana gelmiş olan çikolata kisti yani endometriosis ve miyom oluşmalarına karşı etkilidir. Kadınların yaşamış olduğu adet düzensizliğini yok eder ve adeti düzenli hale sokar. Polikistik over sendromu için yine soğan kürü etkilidir. Menopoz için kullanılabilir. Vajinal akıntıları giderir. Kıl dönmesinde faydalıdır. Hamile kalmak isteyen kadınlara tedavi edici etki yapar. Ciltte oluşan iltihaplı sivilce ve çeşitli akneler için tedavi edici etkiye sahiptir. Dolaşım sistemimizi etkili bir biçimde düzene sokar. Vücudumuzda oluşan yağlanmayı giderir. Stresi azaltır ve balgamı söker. Prostat esnasında meydana gelen iltihapları azaltır. Ağrıları da yok eder. En önemlisi de sinüzit hastalına son derece iyi gelir.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürünü hazırlayabilmek için ihtiyacımız olan birkaç malzeme bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü tarifi;

  • Açık kahverengi kuru soğan
  • Klorsuz su

Soğanı seçerken dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var. O da kırmızı, beyaz veya mor kabuklu olanları asla tercih etmemelisiniz. Yapacağımız kür de sadece açık kahverengi kabuklu soğanlar işe yaramaktadır. Soğanı kürümüzde kullanırken hem kabuğunu hem de kökünü kullanacağız. Bu yüzden bir sirkeli su hazırlamalı ve soğanları içerisine atarak bekletmelisiniz. Soğan üzerinde bulunan çeşitli mikropları ortadan kaldırmış olursunuz. Bir tence içerisine su koyuyoruz. Bu suyu birkaç dakika boyunca kaynamaya bırakın. Suyumuz kaynadıktan sonra soğanı dört parçaya kesmelisiniz. Sonra parçaladığımız soğanı tencere içerisine atın ve beş altı dakika daha kaynatın. Kürümüz 10 dakika içerisinde hazır bir hale gelecektir. Rahat bir şekilde kullanabilmeniz için suyun ılınmasını bekleyin.

Soğan Kürü Kullanım Şekli

Yine birçok kişi bu kürün doğru bir şekilde nasıl kullanılacağını merak etmektedir. İbrahim Saraçoğlu Soğan kürü kullanımını aşağıda belirtmiş olduğumuz maddelere uyarak yapmalısınız;

  • Soğan suyu beraberinde hazırlanan Saraçoğlu soğan kürü, çeşitli rahatsızlıklara etkili olması için 6 ay da bir 15 gün kullanılmalıdır.
  • Tüketim şekli ılık olmalıdır. Yani ne sıcak ne de soğuk olacak.
  • Akşam ve öğle yemeğinden 10 dakika önce 1 su bardağı içilmelidir.
  • Bu gün hazırlanılan kürü ertesi gün kullanmamalı, taze olarak kullanmalısınız.
  • Soğanların kabukları kuru ve kesinlikle taze olmalıdır.

Ek olarak tıbbın polikistik over sendromuna hiçbir çare bulamadığını belirten Saraçoğlu, soğan suyu kürünün bu hastalığa çok iyi geldiğini belirtti. Yine belirtmek gerekir ki bu kürü 15 günden fazla kullanmamalı ve bir 15 günden sonra 6 ay süre geçmelidir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir