Nasır Nasıl Geçer

Nasır Nasıl Geçer
3 (60%) 1 Oy

Genel olarak el ve ayaklarda çıkabilen nasırlar en başta sürtünmelerden dolayı meydana gelebilmektedir. Nasır nasıl oluşur? Derinin üst kısmında sertleşme ve kalınlaşma şeklinde kendini belli edebilmektedir. Nasırın oluşumu vücudumuzun kendisini korumaya alması anlamına gelebilmektedir. Nasır için tabi ki doğal tedavi yöntemlerinin yanı sıra tıbbi tedavi yöntemleri de vardır. Fakat doktora gitmeden evde tedavi etmek istiyor ve bitkilerden, doğal yöntemlerden faydalanmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Nasıra iyi gelenler arasında ilk başta incir bulunmaktadır.

Nasıra Ne İyi Gelir?

İncir nasıra iyi gelenler arasındadır. Nasıra neler iyi gelir? Ayaklarda eğer nasır var ise inciri kullanabilirsiniz. Olgun olan bir inciri kesiniz. Bundan önce nasırı sıcak su ile yumuşatın ve tamamen kuruması için bekletmelisiniz. Ayaklarda oluşan nasırın üzerine incir sürülür ve üstü kapatılarak temizlenmiş ve kuru bir bez ile sarınız. Akşam yapar ve sabah uyanırsanız bezi çıkarabilirsiniz. Bu yöntem ise İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bir yöntemdir. Bu güne kadar birçok kişi tarafından denenmiş ve kesinlikle olumlu sonuçlar alınmıştır. Olgunlaşmamış incirin içinde ise beyaz bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvıyı da kullanırsanız daha etkili geleceğini görebilirsiniz. Ayrıca bitkiyi uyguladıktan sonra dışarıya çıkmaz, nasır üzerine darbeler almazsanız çok iyi olur. Tedavi sürecinde birkaç gün dinlenmeniz karşılığında yine çabuk bir şekilde iyileşebilirsiniz.

Ponza Taşı İle Nasır Tedavisi

Nasırı ponza taşı ile güzel bir şekilde törpülerseniz ayağınıza oldukça iyi gelir. Ponza taşı ölü deriyi atmak için oldukça yararlıdır. Eğer topuğunuzda sürekli olarak nasır çıkıyor ise topuğunuzda yamukluk durumu olabilir. Nasırın tedavisini nasıl sağlayabiliriz? Bunun için mutlaka doktora görünmeli ve gereken tedavi yöntemlerini itina ile uygulamalısınız. Ayrıca ayağınızı sürekli olarak temiz tutmalısınız. Bu sayede bakterilerin oluşmasını kolay bir şekilde önleyebilir ve birdaha nasırın oluşmamasını sağlayarak kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

Nasıra iyi gelen bir diğer yöntem ise ananastır. Nasırların büyüklük ve küçüklüklerine göre ufak bir ananasın kabuğunu alınız. Yine aynı şekilde ayağınızın topuk kısmındaki nasırın üzerine koyun ve güzel bir şekilde sarın. Bu yöntem de yine İbrahim Saraçoğlu tarafında tavsiye edilen ve birçok kişi tarafınca uygulanarak olumlu sonuçlar elde edilmiş yöntemdir.

Limon Kabuğu İle Nasır Geçirmek

Son yöntemimiz olan limon kabuğu yöntemini de aktaralım. Limon kabuğu güzel bir şekilde rendelenmelidir. Yukarıda verilmiş olan yönteme benzer şekilde  topuktaki veya parmaklardaki nasırlı olan bölgeye güzel bir şekilde sürülmelidir. Tabi önce nasır olan bölgeyi sıcak su ile yumuşatmalısınız.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir