Kulak Ağrısı Neden Olur ve Ne İyi Gelir

Kulak Ağrısı Neden Olur ve Ne İyi Gelir

Kulak Ağrısı Neden Olur ve Ne İyi Gelir
Oy Ver

Kulak ağrısı günümüzde birçok kişinin yaşamış olduğu sağlık sorunlarından birisidir. Kulak ağrısı ilk başta zonklama şeklinde meydana gelebilmektedir. Bazı durumlarda kısa zonklamalar ile bazı durumlarda ise uzun zonklamalar ile meydana gelerek hastayı oldukça rahatsız edebilmektedir. Kulak ağrısının sebeplerinde gelirsek bu sebeplerden en çok yaşananı östaki borusunun tıkanması ile birlikte meydana gelen ağrı çeşitleridir. Birçok çeşitli faktörlere bağlı olarak da kulak ağrısı seyredilebilmektedir. Kulak ağrısına neler neden olur? Kulak ağrısına neden olan diğer etkenler arasında hava koşulları, yüksek ses, soğuk, basınç ve mevsimsel problemler nedeni ile ağrılar meydana gelerek kişiyi rahatsız etmekte ve hatta daha ileri derecelerde hastalıklara yol açabilmektedir.

Kulak Ağrısı Neden Olur?

Kulak ağrısı hiçbir neden olmadan ortaya çıkmamaktadır. Kulak ağrısı yaşayanlar ne yapmalı? Eğer bir kulak ağrısı yaşıyor iseniz mutlaka nedenini öğrenmeye yönelik eylemlerde bulunmalı ve bir an önce tedavi altına alınmasını sağlamalısınız. Kulak ağrılarını iki çeşide ayırırsak kulak içi hastalıklar ve vücutta başka bir hastalığın kulağa vurması olarak ayırabiliriz. Bunun nedeni ise vücudumuzda bulunan sinir hücreleri son derece hassas şekilde çalışırlar. Başka bir yerde bulunan bir hastalık kulağa rahatlıkla vurabilmektedir. Kulak ağrısı çeşitlerini biraz daha ayırarak açıklama yapmak gerekirse dış kulak ağrısından başlayabiliriz. Kulak kepçesinde her hangi bir problem bulunmuyorsa hastalık büyük ihtimalle kulak yolu kanalı içerisinde olabilmektedir. Bazı durumlarda ise kulağın içinde olabilir.

Kulak Ağrısının Bulunduğu Nokta Nasıl Anlaşılır?

Kulak ağrısı çeşitlerini nasıl anlayabiliriz? Ağrı çeşidini anlayabilmek için ağrımakta olan kulağınıza biraz bastırın veya dışarıya doğru çekin. Bu sayede kulağınızdaki ağrı yükseliyor ise kulak yolunda bir problem oluşmuş olabilir. Kulak yolu ağrısı genel olarak kulağın sürekli olarak ıslak kalmasına bağlanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse denize gitmek, hamama gitmek veya duş sonrası kulağı iyi kurutmamaktan kaynaklanabilmektedir. Eğer kulağınızda sürekli bir ağrı var ise kulak mantarı hastalığının olma ihtimali de oldukça yüksektir.

Orta kulak iltihabına gelirsek bu kulak ağrısı da oldukça yüksek dereceler de ağrıya neden olan ve yine zonklama şeklinde görülebilen ağrı çeşitlerindendir. Bazı durumlarda sızlama şeklinde de ortaya çıkabilmektedir. Kulak yolu kanalının bitiş noktasında bulunan orta kulak konumuna, östaki borusu bağlanmaktadır. Sinüzit, nezle gibi hastalıkların oldukça uzun bir süre sürmesi nedeni ile orta kulak iltihabına rastlanabilmektedir. Bu tarz durumlarda mutlaka doktora gidilmeli ve hastalığı geçirmeye yönelik tetkitler de bulunulmalıdır.

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısına iyi gelen birçok bitkisel doğal faktörler vardır. Kulak ağrısına hangi besinler iyi gelir? Bunlardan birisi de zeytinyağı olarak bilinmektedir. Dış kulak veya yine orta kulak iltihabı var ise yine kulak ağrılarını yok edebilme amacı ile birkaç damla zeytinyağı bütün zonklama, ağrı çeşitlerini geçirebilir. Ayrıca doktorların önermiş olduğu tavsiyelerden birisidir. Yine sarımsak da doğal antibiyotik ve ağrı kesici olarak bilinir. Faydaları nedeni ile kulak ağrısını geçirmektedir. 2 diş sarımsağı eziniz ve suyunu çıkarınız. Tam olarak 1 damla şeklinde kulak deliğine damlatmalısınız. Kulağınızda bulunan birçok ağrı çeşidini gayet kaliteli bir şekilde geçirebileceğinden emin olabilirsiniz. Yine sarımsak ile kulak ağrısı geçirmek de doktorların tavsiye etmiş olduğu bir tedavi yöntemidir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir