İbrahim Saraçoğlu’ndan Beyni Ve Hafızayı Güçlendirmenin Formülü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Beyni Ve Hafızayı Güçlendirmenin Formülü
4.3 (85%) 4 Oy

İleri yaşlılıkta meydana gelen en büyük problemlerden birisi unutkanlıktır. Unutkanlık sadece yaşlılıkta ortaya çıkan bir durum değildir. Daha genç yıllarda da bir çok insanda bu hastalık görülebilir. Unutkanlık hastalığına tıp lisanıyla Alzheimer ve Parkinson olarak adlandırılır. Parkinsonu tanımlayacak olursak;beynin alt kısımlarındaki gri cevher çekirdeklerinin bozukluğuna bağlı bir sinir sistemi hastalığı. Genellikle orta yaş hastalığıdır. Adını hastalığı ilk defa 1817’deavkd
titremeli felç olarak tarifleyen James Parkinson’dan almıştır. Binde bir sıklıkla görülen, müzmin, ilerleyici, tedavisiz iyileşmeyen bir hastalıktır. Alzheimer ise günlük yaşamsal aktivitelerde azalma ve bilişsel yeteneklerde bozulma ile kar
akterize, nöropsikiyatrik semptomların ve davranış değişikliklerinin eşlik ettiği nörodejeneratif bir hastalıktır. Demansın en sık görülen tipidir. Bu hastalığı ilk olarak Alois Alzheimer tanımlamıştır.Erken semptomlardan biri hafıza kaybıdır. Bu hafıza kaybı, geçmiş hafızanın korunduğu, hastalığın ilerlemesi ile birlikte sıklıkla telaffuz edilmeye başlanan küçük unutkanlıkların başlaması şeklindedir. Unutkanlık hastalığının ortaya çıkmasında bir çok neden vardır. Bunlardan birisi Bediüzzaman Said Nursinin tespitiyle -Haram nazar nisyan verir- sözüdür. Bediüzzaman harama bakılması durumunda hafızada gerileme meydana gelmektedir şeklinde buyurmuştur.
İbrahim Saraçoğlu da unutkanlık hastalığı üzerine yaptığı çalışmayı bizlerle payşatı. Bizlerde bu çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz:
Baklada dopa diye etkin bir madde var. Baklayı kaynatıp suyunu içiyoruz. Bu sayede tremorunuz, parkinsona bağlı bu tür şikayetleriniz ortadan krm-5kalkıyor. Bu deney 2000 yılında kanıtlanmıştır. Beyin sağlığınız için hazırlayacağınız mükemmel kür ise sizleri erken bunamadan, Parkinsondan, Alzheimerdan koruyacaktır.  Ülkemize ithal edilen avokado meyvesi oldukça bu tür hastalıklara etkisi olan bir meyvedir. Bu meyve hakkında efendim yağlı bir neyve, kalp damarlarınızı tıkar gibi spekülatif haberlere aldanmayın. Çünkü Avokado beyin sağlı için önemli olan birinci meyvelerden biridir. Kolesterolü yükseltmez aksine kolesterolü düşüren bir meyvedir. Avokadonun içinde bulunan makadamia diye bilinen bu yağ muhteşem özelliklere sahiptir. Avokado meyvesinin içinde bulunan makadamia yağı ve D vitamini bir araya geldiği zaman derinizi, deri hastalıklarını ve özellikle de ultraviyole ışığına karşı üst derece bir koruma sağlar. Güneş kremleri ve bunun gibi kimyasal cilt kremlerine ihtiyaç bırakmayan mucizevi bir meyvedir. Avokado meyvesini bursa şeftalisi gibi yumuşatın ve vücudunuza bunu doğal olarak sürün. Bu işlemin yerini hiçbir kram tutamaz. Avokado cildinizi besler, zengin B vitaminlerini içerir. Bununla beraber beyne mükemmel bir etkisinin olduğunu ısrarla söylüyoruz. Bir daha şuna şahitlik ediyoruz ki Allah kainatta her dert ile beraber devayı da halketmiştir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir