İbrahim Saraçoğlu Varis İçin Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu Varis İçin Bitkisel Kür
Oy Ver

Varis nedir? Varis, günümüzde en sık rastladığımız toplar damar hastalığıdır. Özellikle bacaklardaki yer çekiminin tüm yükünü üstlenen toplar damarların, içindeki kapakçık sistemlerinin yeterli çalışmamasından kaynaklanan bir durumdur. Buna bağlı olarak ta uzun zaman içerisinde damarların çaplarının artması, içindeki kan akışının yavaşlaması ve klinikli  hastalarda görülen, deriden kabarık, toparlanmış damar oluşumlarının oluşmasıyla seyreden bir hastalık çeşididir. kalıtsal yatkınlığın haricinde varis oluşumuna etken olan bir takım ek faktörlerde söz konusudur. bunların en başında geleni de meslek hastalığı olarak kabul edilmesine neden olan ayakta dikilerek çalışma, hareketsiz kalarak çalışma durumlarıdır.
ibrahim-saracoglu-varise-karsı-bitkisel-kuribrahim-saracoglu-varise-karsı-bitkisel-kur-1

Varis hastalığının en sık görülen belirtisi, ayak bölgesinde ortaya çıkan şişlik ve ayakta kalmakla artan ağrılardır. Bu şişlik genelde ayak bileği çevresinde, ayak bileği ve diz arasındaki bölgede meydana gelir.

Varise Karşı Bitkisel Kürün Yapılışı ve Tarifi

Kırkkilit Otu Kürü: Sabah uygulanacak kürdürKaynayan 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kırıkkilit otunu atıp 3 dakika kısık ateşte kaynatın. Daha sonra süzün. Sabah kahvaltısından 2 saat sonra günde 1 defa olmak üzere içiniz. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

Çobançantası Otu Kürü: Bu kür akşam uygulanacak kürdür. Kaynayan 1 bardak suyun içerisine 1 tutam çobançantası otunu atın. 3 dakika kısık ateşte kaynatıp süzün. Ilıyınca her gün akşam yemeklerinden 2  saat sonra içiniz.  Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

Bu kürleri içtikten sonra adaçayı, bitkisel çaylar  gibi envai çeşit içeçeklerden uzak durulmalıdır. Siyah çay minimum olmak şartı ile tüketilebilir.

Canlı olarak yapılış ve uygulanışı

 

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir