İbrahim Saraçoğlu Şeker (Diyabet) Hastalığı İçin Kür

İbrahim Saraçoğlu Şeker (Diyabet) Hastalığı İçin Kür
Oy Ver

Yüksek tansiyon kadar sık görülen ve kontrol altına alınmadığı zaman benzer şekilde  vücudumuza  zarar veren bir başka hastalıkta, Diyabet yani Şeker Hastalığıdır. Vücudumuzun işlevlerini yerine ibrahim-saracoglu-seker-hastaligi-icin-kurgetirebilmesi için başlıca enerji kaynağı glikoz adı verilen bir tür şekerdir. Yediğimiz besinlerin tümü sindirim sisteminde işlenerek glikoza dönüşür, kana geçer ve kandan hücrelere geçerek enerjiye olarak
kullanılır. Glikozun hücreler tarafından kullanılamaması ve birikmesi sonucu kanda şeker düzeyleri yükselir. Bu durum diyabet yani şeker hastalığı olarak adlandırılır. Yükselmiş şeker düzeyleri özellikle damarlarda hasarlar oluşturur.

Bazı kişiler şeker hastalığı gelişmesi açısından risk altındadır. Bunlar;

  1. Ailesinde şeker hastası bulunanlar
  2. Kırk yaşın üzerindekiler
  3. Fazla kilolu olanlar
  4. Tansiyonu ve kan yağları yüksek olanlar
  5. 4 kg üzerinde bebek doğuran kadınlarda şeker hastalığı daha fazla görülür.

Şeker hastalığının belirtileri; çok su içme, çok idrara çıkma, sık acıkma, aç kalındığında ellerde titreme, ter basması, çarpıntı, çabuk yorulma ve yaraların geç kapanması şeklinde görülür. Bu belirtilerin bir ya da birkaçı sizde varsa şeker hastalığı açısından risk altında olabilirsiniz.

Şeker hastalığı üzerine incelemeler yapan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu araştırma ve deneyler

Diabetic patient doing glucose level blood test using ultra mini glucometer and small drop of blood from finger and test strips isolated on a white background. Device shows 115 mg/dL which is normal

sonucu bitkisel olarak şeker hastalığını iyi yönde tedavi edebilecek bir kür hazırladı.

Yağ metabolizması bozuk olanlar var. Ghrelin ve leptin hormonlarının bir tane yağları depoluyor diğeri ise yağ yakılmasını sağlıyor. Bu iki hormonun dengede olması gerekir. Eğer dengede değilse yediğiniz tüm besinler yağ olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu kürü düzenli olarak kullanmanız durumunda göbek ve sırt bölgesinde oluşan yağlar eriyecektir. Bununla birlikte yağ metabolizması ile şeker metabolizması ikiz kardeş gibidir. Yağ metabolizmasının düşmesiyle şeker metabolizması da düşecektir. Dolayısıyla Kan şekeriniz de düşecektir.

Şeker (Diyabet) Hastalığı İçin Kürün Yapılışı ve Tarifi

Kürümüzün üç malzemesi vardır. Bunlar Kış Ihlamuru, Kuş Burnu ve Altın otu‘dur.

Bu kürümüzde kullanacağımız malzemelerin miktarı çok önemlidir. Şeker (Diyabet) hastalığı için kür, 1 litre suyun içinde hazırlanır. Malzeme miktarları ise şu şekildedir: 10 gram kuş burnu, 10 gram kış ıhlamuru, 5 gram altın otu.

Kaynamakta olan 1 litre suyun içinde 10 gram kış ıhlamuru ve 10 gram kuş burnu birlikte 5 dakika boyunca kaynatın. 5 dakikanın sonunda 5 gram altın otunu da ilave edip 5 dakika daha beraber kaynatın. Daha sonra ocaktan indirin. Ilıdıktan sonra süzün. Süzdükten sonra 3 veya 4 bölüme ayırıp gün içinde tüketin. Özellikle sabah, öğlen ve akşam aç karınla içmek daha tesirli olacaktır.

Diyabet hastaları açık bir şekilde görecektir ki zorla düşen kan şekeri oranı normal seviyesine doğru hareket edecektir.

Bu kür bir zayıflama kürü değildir. İlaç değildir. Kesin teşhis konulan hastalar da yardımcı tedavi ve öneri olarak tavsiye edilmektedir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir