İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Kür
Oy Ver

Saç dökülmesi orta yaşlardan başlayıp ileri yaşlarda daha fazla sorun olan bir konudur. Saç dökülmesi gerek genetik gerekse strese bağlı olabilir. Saç dökülmesinin nedenini kesin olarak öğrenmek için dermatologlara başvurmak gerekir. Daha kalıcı ve net bir çözüm için sorunun kaynağını tespit etmek gerekmektedir. ıbrahim-saracoglu-sac-dökülmesine-karsi-kur

Saç dökülmesinde uygulanacak ilk işlem bir dermatolog ile görüşmektir. Saç dökülmesinin nedeni bir organik rahatsızlık olabilir, hormon dengesizliği olabilir veya tiroit fonksiyonlarına bağlı bir rahatsızlıktan kaynaklanan bir saç dökülmesi olabilir. Bu teşhisin bir hekim tarafından konulması gerekmektedir. Şayet bu nedenlere bağlı bir teşhis konulmadıysa ilk olarak yapılacak şey beslenme şekline dikkat etmeleri gerekir. Örneğin saçı çabuk yağlandıran besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınmanız gerekmektedir.

İkinci husus; eğer hormon dengesizliğine bağlı bir saç dökülmesi var ise burada yapacağınız işlem günde iki defa testere dişili aslan pençesi çayını içmektir. Testere dişli aslan pençesi çayı; 1 ile 1,5 tutam testere dişli aslan pençesini kaynamakta olan 1 bardak suda kaynatıp suyunu için. Bu yöntem içten uygulanan, hormon dengesizliğine bağlı saç dökülmeleri içindir.ıbrahim-saracoglu-sac-dökülmesine-karsi-kur-1

Bu yöntemler haricinde yapılması gereken en önemli ve en etkili yöntem İbrahim Saraçoğlu saç dökülmelerine karşı lavanta kürüdür. İbrahim Saraçoğlu yaptığı araştıma ve incelemelerle keşfettiği bu kür saçlarınıza sağlık katacak.

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Kürün Tarifi ve Yapılışı

  • Yarım litre su
  • 1 yemek kaşığı lavanta

Yarım litre kaynamakta olan suyun içine 1 yemek kaşığı lavanta ilave edin. Kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün. Banyodan çıktığınız zaman süzmüş olduğunuz lavanta suyu ile saçlarınızı ve saç diplerinizi güzelce ıslatın. Bu ıslaklık saç diplerine kadar işlemeli.

Lavanta kürü saç dökülmesine karşı mükemmel düzeyde önleyici ve durdurucu bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bu kür kepek oluşumunu da engelleyici ve erken yağlanmasına karşı önleyici  bir özelliğe sahiptir. Bu kür her zaman kullanıma uygundur. Dikkat edilmesi gerek bir husus ise banyodan çıktıktan sonra saçınızı lavanta suyu ile ıslatın ve saçlarınızı ıslattıktan sonra en az 30 dakika etki ettirin.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir