İbrahim Saraçoğlu Öksürük

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü
Oy Ver

Öksürük bazen bir hastalık sonucu bazen de sürekli olarak görülebilir. Sürekli olarak görülen öksürüğe kuru öksürük denilir. Buna kuru öksürük denilmesinin sebebi de bir hastalık sonucu değil durduk yere oluşmasıdır. Kuru öksürüğünüzü geçirmek için İbrahim Saraçoğlu öksürük kürünü yapabilirsiniz. Bu kür oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. İhtiyacınız olan şeyler ise biraz süt ve birkaç tane de hatmi çiçeğidir. Hatmi öksürüğe iyi gelir, sütle birleştiğinde ise rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Öksürük Kürü Nasıl Hazırlanır?

hatmi çiçeğiÖksürüğünüzden kurtulmak için kuru öksürük kürü yapabilirsiniz. Bu kürü yapabilmek için yarım litre süt ve yaklaşık 6 – 7 adet hatmi çiçeği gerekir. Sütü kısık ateşte ısıtırken hatmi çiçeklerini de sütün üzerine atmanız gerekir. Bu sayede çiçeklerin sütün içerisinde haşlanması ve sahip oldukları özütü süte bırakmaları sağlanır. Bu işlem günde iki kez yapılmalıdır. Elde edilen karışım ılık olarak ve taze şekilde tüketilmelidir. Bu kür asla bekletilmemeli hemen içilmelidir.

Öksürük Kürü Nasıl Kullanılır?

Hatmi çiçeği ve sütten elde ettiğiniz kürü sabah ve akşam olmak üzere iki kez içmeniz gerekir. Kür ılık olarak içilmeli, hatmi çiçekleri yutulmamalıdır. Oldukça büyük çiçekler olduğu için nefes borunuzun tıkanmasına yol açabilir. Öksürük kürü her öğün için taze olarak yapılmalı ve bekletilmemelidir. Kürü bir hafta aralıksız kullandığınızda öksürüğünüzün azalmaya ve yok olmaya başladığını da görürsünüz.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük İçin Hatmi Çiçeği Video

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir