İbrahim Saraçoğlu Dizlerde Sıvı Kaybı İçin Kür

İbrahim Saraçoğlu Dizlerde Sıvı Kaybı İçin Kür
Oy Ver

Eklemlerimiz içinde en önemlilerinden birisi de dizlerimizdir. Diz eklemlerinde bir sıvı bulunmaktadır. ibrahim-saracogli-dizde-sivi-kaybi-icin-kurBu sıvı eklemlerin arasında bulunur ve kaydırıcı veya kayganlaştırıcı bir vazife görür. Bu sıvı sayesinde eklemlerdeki sürtünmeden dolayı dizlerimiz zarar görmez. Bu sıvı azalırsa veya çeşitli nedenlerden dolayı biterse, dizlerde ağrı belirtileri meydana gelir ve insanın yürüme fonksiyonlarında bir hasar meydana getirir. Peki bu sıvı kaybını nasıl önleyebiliriz?

İbrahim Saraçoğlu yaptığı araştırmalar neticesinde dizlerdeki sıvı kaybını önleyen bitkisel kürü hazırladı. Dizlerdeki sıvı kaybını önleyen kür aynı zamanda birçok rahatsızlığa da iyi geliyor.

 

Dizlerdeki Sıvı Kaybı İçin Kür, Tarifi ve Yapılışı

Kürümüzün asıl maddesi Hibiskus bitkisidir. Bu bitkiyi aslında çoğumuz yakından tanımaktadır. Hibiskus bitkisi Ebegümeci bitkisinin familyasındandır. Hibiskus damar sertliğine karşı bulunmaz bir nimettir. Damar sertliği rahatsızlığı olan var ise Hibiskus çayını günde bir defa içmesi faydalı olacaktır. Kolon kanseri diğer adıyla bağırsak kanserine çok iyi gelir. Hibiskus bitkisi aynı zamanda Wilson hastalığı için de şifa kaynağıdır.

Hibiskus Bitkisi

Doktora gittiğiniz zaman dizlerinizde sıvı kaybı diye teşhis konulursa Hibiskus çayına başlayabilirsiniz.

Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı Hibiskus 

Bir su bardağı kaynayan suya 1 tatlı kaşığı Hibiskus ilave edin. Kısık ateşte 5 dakika kaynatın, demlendikten sonra daha sıcakken süzün. ılıyınca yudum yudum için. 15 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 kez için.

Dikkat! Kürün içine şeker veya bal kesinlikle katmayınız. Yukarıdaki tarife uyunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir