Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik
Oy Ver

Canlıların en temel hakkı olan üreme insanlarda gebelik olarak oluşmaktadır. Erkek ve bayanın cinsel hücrelerinin birleşmesiyle beraber zigot oluşur. Zigot sperm ve yumurtanın birleştiği ilk aşamaya verilen addır ve bu aşamadan sonra bebek büyümeye devam eder. Hamileliğin üçüncü ayına kadar bebeğin herhangi bir organı gözle görülecek kadar olgunlaşmasa da organların oluşması için gerekli ortam sağlanır. Zigot etrafındaki sıvıyla beslenir ve giderek büyür. Zigot büyüdükçe de bebek büyüyecektir. Yaklaşık 3 ay kadar hamilelik risklidir. Bu dönemde ani hareketler yapmaktan kaçınmak gerekir. Aksi takdirde olası bir düşük ihtimali baş gösterecektir.

Hafta Hafta Gebelik Süreci

İlk 3 ayı atlattıktan sonra artık gebelik tamamıyla kendini hissettirmeye başlayacaktır. Özellikle bu dönemde iştahsızlık ve isteksizlik görülebilir. Bunun yanı sıra karın bölgesi vajinal bölge arasında da tüylenme görülebilir. Bu durum normaldir ve anne adayının bu durumdan etkilenmemesi gerekir. Hamileliğin beşinci ayına girildiğinde artık bebeğin beslenmesi direkt olarak anneye bağlıdır. Hamile kişi bu dönemde beslenmesine dikkat etmeli ve kesinlikle alkol ya da sigara tüketmemelidir. Aksi takdirde bebekte bir kusur meydana gelebilir. 40 haftalık bu süreç hakkında detaylı bilgi için hafta hafta gebelik sitesini inceleyebilirsiniz.

Hamileliğin Son Aşaması

Hamileliğin 6. Ayından sonra artık son evreye girilmiştir. Bu dönemde önemli olan anne adayının kendini yormaması ve iyi beslenmesidir. Çok fazla yorulan anneler sorun yaşayabilirler. Bu dönemde yapılacak ani hareketler kanama ya da erken doğum ihtimalini güçlendirir. Bu nedenle anne adayının elinden geldiği kadar hareketsiz kalması gerekir. http://gebelikhesaplama.xyz/k/hafta-hafta-gebelik/

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir