Hafta Hafta Gebelik & Hamilelik

Hafta Hafta Gebelik & Hamilelik
Oy Ver

Bir kadın için yaşayabileceği en hoş duygu ve deneyimlerden birisi olan gebelik yaklaşık olarak 280 gün yani 40 haftayı kapsayan bir süreçtir. Gebelik süreci eskiden ay ay incelenirdi. Ancak günümüzde bebeğin gelişimi ve gerçekleştirilecek testler açısından hafta hafta gebelik takibi daha sık tercih edilmektedir. Bu nedenle de dünyanın tüm ülkelerinde gebelik hafta hafta hamilelik süreci olarak incelenmeye başlanmıştır. Hamileyseniz siz de gebelik sürecinizi hafta hafta inceleme hakkında bilgi edinerek bu sürecin takibini kendiniz inceleyebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki gebeliği 3 ana sürece ayırmamız mümkün;

  • Trimester: Bu dönem hamileliğin ilk üç aylık dönemi olmakla birlikte 1-12. haftalarını kapsamaktadır. Bu süreç bebek açısından organ oluşumu ve organlarının tamamlanması sürecidir.
  • Trimester: Bu süreç ise bebeğin gelişiminin devam ettiği ikinci üç aylık dönem yani 13-27. haftaları kapsamaktadır.
  • Trimester: Bebek ve annenin doğuma hazırlandığı son üç aylık dönemi kapsayan 28.40 haftalardır.

Hafta hafta gebelik hesaplama

Hafta hafta gebelik hesaplama işleminin daha da kolaylaştırılması için 40 haftalık gebelik süreci bu şekilde üç kısma ayrılmıştır. Bu bölümlerin her biri hamilelik sürecinin dönüm noktası olmakla birlikte bebeğin gelişim süreci hakkında da bilgi sağlar. Unutmamanız gereken bir nokta var ki o da bebeğinizin gelişimini ay olarak hafta hafta takip etmenizdir. Bunun için gebelikhesaplama.xyz sitemizde yer alan bilgilerden hangi haftada olduğunuzu ve o haftaya özgü bilgileri takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir