Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama
Oy Ver


Gebelik konusunda en çok merak edilen anne adaylarının ve anne olmak isteyenlerin araştırdığı bir konuysa gebelik hesaplama olmaktadır. Gebelik planlayan bir kadın kendi hesaplama yapabilmesi için adet tarihlerinin ilk günlerini bir yere not etmesi işine oldukça yarayacaktır. Gebeliğin başlangıç tarihi olarak cinsel ilişki tarihi değil zaten çoğu kadın son cinsel ilişkiye girdiği tarihleri hatırlamayabilir ancak son adet tarihinin ilk gününü hatırlar. Hamileliğin başlangıcı olarak son adetin ilk günü kabul edilir. Sıklıkla kadınlar gebe olduklarını fark ettiklerinde 1 aylık gebe olurlar bunun nedeni son adetten sonra tekrar adet olabilmek için 4-5 haftanın geçmesidir. Bu süreden sonra kanaması olmayan kadınlar gebelikten şüphelenirler ve gebelik oluşmuşsa son adetin ilk günü baz alınacaktır.

Hafta hafta gebelik hesaplama

Hafta Hafta Gebelik Hesaplama
Hafta Hafta Gebelik Hesaplama

Gebelik hesaplama yapabilmek için çeşitli programlar bulunmaktadır. Detaylı biçimde haftaları hesaplayan ve bebeğin kilo bilgilerini de veren programa tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda yumurtlamanın daha geç olduğu olabilmektedir. Bunun sonucunda bebeğin oluşumunun da başlaması daha geç olacaktır. Böyle durumlarda sağlıklı bir gebelik haftası hesaplama yapabilmek için ultrason değerlendirmesi yapılarak bebeğin büyüklüğü değerlendirilir. Bu nedenle gebelikte yapılan ilk muayene ve ilk ultrason kontrolleri önem taşımaktadır. Topluma baktığımızda anne ve babalar gebeliği ay olarak merak etmektedirler fakat bu yöntem artık kullanılmamakla birlikte en sağlıklısı hafta hafta gebelik şeklinde takip edilmesi ve bu nedenle gebeliğin başlangıcından itibaren haftalık takibi yapılması gerekmektedir.

Ay ay gebelik hesaplama

En çok merak edilen konulardan biriside bebeğimin cinsiyeti nedir? Sorusudur fakat bu sorunun cevabını alabilmek için 12-16 hafta geçmesi gerekmektedir. Aslına bakarsanız gebeliğin oluşmasından itibaren bebeğin cinsiyeti bellidir fakat tespit edilmesi için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu nedenlerle gebelik hesaplama konusu hamileliği haftalık takip etmek için önemli rol oynar.

Gebelik Hesaplama Videolu Görüntü

Gebelik hesaplama ile ilgili aramalar

hafta hafta gebelik
çin takvimi
ay ay gebelik hesaplama
gebelik hesaplama nevra
gebelik belirtileri
gebelik hesaplama çin takvimi
gebelik hesaplama cetveli
gebelik testi

7 thoughts on “Gebelik Hesaplama

  Ben Gebeyim

  (9 Mart 2015 - 05:40)

  Gebelik hesaplama sitesine çok teşekkür ederim. Gebelik hesaplama hakkında verdiğiniz bilgiler ve hesaplama cetveli çok işime yaradı. Tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.

   Gebelik Hesaplama

   (9 Mart 2015 - 05:42)

   Gebelik hesaplama hakkında yaptığınız yorum için çok teşekkür ederim.

  aysel

  (9 Mart 2015 - 14:42)

  Gebelik hesaplama ve hafta hafta gebelik hakkında verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Sizi sürekli takip ediyorum.

  hafta hafta gebelik

  (28 Nisan 2015 - 04:32)

  Gebelik hesaplamak için sitenizi kullanıyorum. Gebelik hesaplama programı gayet güzel çalışıyor. Hesaplama programı sayesinde gebelik haftamı öğrenmiş oldum.
  Şimdi bende size bir siteden bahsetmek istiyorum. Gebelik Hesaplama, Hafta Hafta Gebelik ve Bebek Gelişimi Hakkında uzman bilgilerin yer aldığı çok kapsamlı bir gebelik,hamilelik ve bebek gelişimi bilgi sitesi. Bence her annenin mutlaka ziyaret etmesi ve takip etmesi gereken bir internet sitesi Sitenin adı
  http://www.gebelikbilgisi.com Bu site bir doktor sitesi ve hali ile içindeki bilgilerin hepsi uzman bilgiler.

  Gebelik Hesaplama

  (28 Nisan 2015 - 04:35)

  Gebelik hakkında bu güzel siteyi bize önerdiğiniz için teşekkür ederiz. Dediğiniz gibi çok değerli bir gebelik ve bebek gelişimi sitesi. Anne adayları için gereken tüm bilgiler mevcut.
  http://www.gebelikbilgisi.com/

  […] haftası hesabı , gebelik hesaplama yumurtlamanın adet döngüsünün (siklus) 14. gününde olduğunu var sayar.Bazı kadınlarda […]

  […] haftalık gebelik süreci hakkında bilgilere ulaşın. Gebe olup olmadığınızı anlamak için gebelik hesaplama cetvelini […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir