Gebelik Hesaplama Nasıl Yapılır

Gebelik Hesaplama Nasıl Yapılır
Oy Ver

Hamile kalan bayanların en çok merak ettikleri konuların başında yer alan gebelik hesaplama olmaktadır.  Bebek bekleyen bütün anne ve baba adayları bebeklerini ne zaman kucaklarına alacaklarını merak ederler. Peki kaç aylık hamile olduğunuzu nasıl öğreneceğinize geçmeden önce çocuk planlayan çiftlere birkaç bilgi vermek istiyorum. Kadının yumurtlama tarihleri çok iyi hesaplanarak bu tarihler arasında ilişkiye girmek gebe kalma olasılığını arttıracaktır. En doğru tarihleri bir uzmana başvurarak birlikte belirleyebilirsiniz.

Gebelik hesaplama son adet tarihinin ilk günü baz alınarak yapılır. Gebelik toplamda 40 haftadır ve bu heyecan verici sürecin ilk günü son adetin başlamış olduğu ilk gündür. Bu nedenle bu tarihleri hatırlayamayan bir kadın not ederse hesaplama için en gerekli verileri elinde tutmuş olacaktır. Peki ilk günden sonra neler oluyor embriyo adı verilen ilk evre için  yumurta meydana gelmeye başlar. Bu nedenle gebeliğin başlangıcı son adetin ilk günü olarak bütün dünyada kabul edilr. Meydana gelen bu yumurta mucizevi bir olayın başlangıcıdır. Yeterli seviyede olgunluğa ulaştığında çatlama olacak ve ardından sperm ile buluşmasından sonra döllenme olacak ve bebek oluşmaya başlayacaktır.

Peki normalde kanama ile atılan yumurta neden bu sefer dışarıya atılmaz çünkü döllenen yumurta rahme yerleşir ve gelişmeye başlar işte bu nedenden dolayı kanama ile dışarıya atılmaz. Bunun sonucunda her ay görülen adetler artık görülmemeye başlar. Kadınların çok iyi bildiği adet görmedim hamile olabilir miyim sorusu buradan gelmektedir.

Eskiden gebelik aylık olarak takip edilirken günümüzde haftalık olarak takip edilmektedir. Böylelikle hem anne hem de bebeği daha iyi takip edilerek oluşabilecek durumlar karşısında önceden önlem alınabilmektedir. Ayrıca haftalara göre yapılan testlerde bulunmaktadır ikili, üçlü, dörtlü tarama testleri gibi bütün anne adayları gebeliği normal seyretse bile bu testleri yaptırmaları gerekmektedir. Bu güzel ve heyecan verici süreci hafta hafta gebelik şeklinde takip edebilir sizde ve bebeğinizde ne gibi gelişmeler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gebelik Hesaplama Sitesi

Hesaplama konusunda en sağlıklı yöntem bir uzman tarafından yapılan ultrason ölçümüdür. Fakat size bilgi vermek açısından gebelik haftanızı otomatik hesaplama programı ile hesaplayan yazılımlar bulunmaktadır www.gebelikbilgisi.com adresinden bu programa ulaşabilir ve son adet tarihinizin ilk gününü girerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir