kolesterol

Gebelik Haftası Hesaplama

Gebelik Haftası Hesaplama
Oy Ver

Bebek sahibi olmak her kadının hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek  adına gebelik konusunda bilgi edinmek isteyen bayanlar için sitemizden doğru bilgi ve öneriler paylaşmaya çalışmaktayız. Eğer hamile olup olmadığınızdan emin değilseniz öncelikle gebelik testi yaparak kafanızdaki bu soruyu çözüme kavuşturmanız gerekir. Eğer testinizin sonucu pozitif ise sizi oldukça heyecanlı bir süreç bekliyor demektir. Gebe kaldığınızı öğrendiğiniz anda aklınıza gelen ilk soru ise bebeğinizin ne zaman dünyaya geleceğidir. Elbette ki bu sorunun da çözümü var. Sitemizden gebelik haftanızı hesaplayarak bebeğinizi doğuracağınız günü bulabilirsiniz.

Gebelik haftası hesaplama takvimi

Gebelik haftası hesaplama sayesinde bebeğinizin ne zaman dünyaya geleceğini daha doğru şekilde bulabilirsiniz. Hamilelik toplamda 40 hafta sürmektedir. Doğumlar ise genel olarak 38-40 hafta arasında gerçekleşmektedir. Kimi anne adaylarında ise doğum 41. haftada gerçekleşebilmektedir. İşte tüm bu karmaşaya cevap bulmak için gebelik haftası hesaplaması kullanılır ve bu hesaplama için son adetin başladığı ilk günün tarihi kullanılır.

Elbette ki anne adayları doğum tarihini birebir bilmek isterler. Ancak şunu belirtmek gerekir ki gebelik hesaplama yöntemi ile bulduğunuz tarihte bebeğinizi dünyaya getireceksiniz diye bir kural yok. Çünkü bu tarihte yapılan doğumlar zaten normal doğumdur. Oysa ki çoğu anne adayları bebeklerini 38. hafta ile 41. hafta arasında dünyaya getirirler. Bu nedenle gebelikhesaplama.xyz sitemizde hesaplamış olduğunuz tarihe net bakmanız da yanlış olur. Erken ya da geç doğum riskini de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Gebelik haftası hesaplama ile ilgili aramalar

hafta hafta gebelik çin takvimi gebelik haftasına göre bebeğin kilosu gebelikte kilo alımı hafta hafta bebek gelişimi gebelik haftası hesaplama takvimi gebelik belirtileri gebelik haftası hesaplama nevra

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir