Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi
Oy Ver

Anne olmak hem eğlenceli, hem de sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir. Anneler bebekleri için her daim en iyiyi isterler. Hatta ilk annelik duygusu öyle yoğundur ki ilk ay bebekleri ağladığında oturup onunla birlikte ağlayan anneler dahi vardır. Oysaki bebek gelişimi hakkında geniş bilgi birikimine sahip anneler bebeğinin doğumundan itibaren her ay nelerle karşılaşacağı ve nasıl davranması gerektiğini bilirler. Anne adayıysanız ya da bebeğinizi dünyaya getirdiyseniz mutlaka bebeğinizin aylık gelişimi ve size düşen görevleri araştırarak bilgi sahibi olmanızı öneririz.

Ay Ay Bebek Gelişimi

Bebeklerde ilk 3 aylık süreç gelişim açısından son derece önemli olmakla birlikte annelerin de en çok zorlandıkları dönemdir. Bunun nedeni ise bebeklerin özellikle uyku düzeni açısından annelere yaşattığı zorluklardır. Fakat ilk 3 aylık süreç hakkında bilgi sahibi olan bir anne bebeğinin tüm davranışlarına bilinçli bir şekilde tepki gösterebilir. Örneğin; 2 aylık bebekler artık geceleri daha fazla uyumaya başlar. Ancak geceleri bebeğinizi beslerken onunla çok fazla oynamamaya ve konuşmamaya çalışmalısınız ki bebeğiniz daha çabuk uyusun. Çünkü bebekler bu süreçte çevresindekilerle etkileşim halinde olursa daha fazla uyanık kalmaktadır.

Ay ay bebek gelişimi hakkında bilgi sahibi olarak verdiğimiz örnekteki gibi birçok konuda ne yapmanız gerektiğine doğru karar verebilirsiniz. Ayrıca edindiğiniz bilgiler sayesinde paniğe kapılmak yerine bebeğinizin ne istediğini anlamanız da kolaylaşır. Gebelik hesaplama sitemizde bebek gelişimi hakkında her ay için farklı bilgiler yer almaktadır. Bebeğiniz hangi ayda ise o konuda yer alan yazımızı okumakla başlayabilirsiniz.

Bebek Gelişimi Boy – Kilo

bebek-gelisimi-boy-kilo-takvimi
bebek-gelisimi-boy-kilo-takvimi

Dünyanın en güzel varlığını artık kucağınıza aldıysanız bundan sonraki süreçte onunla ilgili doğru kararlar almak da en önemli sorumluluklarınızdan birisi olmalıdır. Bebeğiniz geliştikçe onunla ilgili yaşadığınız değişiklikler ve yükünüz de artacak. Bu konuda bebek gelişimi hakkında bilgiler edinmek ve bebeğinizin ay ay hangi değişimleri yaşayacağı, nasıl beslenmesi gerektiği ve ona ne şekilde yaklaşmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak sizin en önemli sorumluluğunuzdur. Sizlere kısaca bebek gelişimi hakkında birkaç aylık süreçten bahsedelim;

  • 1 Aylık Bebekler

1 aylık bebekler çoğunlukla vaktini uyuyarak geçirir. Ancak tabii ki bu süreç bebeğinizin hiçbir şey yapmayacağı anlamına da gelmez. İlk ayda sizin için uykusuz geceler yoğun olacaktır. Bu süreçte bebeğinizle yakınlaşmanız ve onun da size tepkiler vermesi başlar.

  • 2 Aylık Bebekler

Bebeğinizin uyku ve beslenme gibi alışkanlıklarının giderek düzenli bir hal aldığı ve tepkilerinin daha da belirginleştiği bir sürece adım atmış bulunursunuz. İkinci aydan itibaren daha az ağlamaya başlarlar ve gece uyku süreleri de artış gösterir.

  • 3 Aylık Bebekler

Bebeğinizin tamamen gelişim göstermeye başladığı bir süreçtir. Yemek ve banyo faaliyetlerine karşı tepki gösterirler. Günlük olarak toplam 15 saat uyku uyurlar.

Ay ay bebek gelişimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha fazlasını Gebelikhesaplama.xyz sitemizde bulabilirsiniz. Bebeğinizin aylık gelişimi ve sizi bekleyen her şey burada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir