Başlıca Cinsel Sağlık Problemleri

Başlıca Cinsel Sağlık Problemleri
Oy Ver

Cinsel sağlığımızın kötü bir şekilde etkilenmesine sebebiyet veren birçok faktör vardır.  Bu faktörler bedensel ve psikolojik faktörler olarak ikiye ayrılmaktadır.  Cinsel sağlık sorunları hem kadınların hem de erkeklerin cinsel olarak hayatlarında mutlu bir şekilde devam edememelerine neden olduğu gibi yine bazı evli bireylerin boşanmalarına dahi sebebiyet verebilmektedir.

Cinsel Sağlık Sorunları Nelerdir?

Cinsel sağlık problemleri günümüzde eski zamanlara göre çok daha kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu yüzden de insanların cinsel olarak yaşamış oldukları problemlerden asla utanmamaları gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka vaktinde yardım alınmalıdır. Cinsel sağlık sorunu ile karşılaşıldığında nasıl davranılmalı? Cinsel sorunları yokmuş gibi gören ve bu sorunlardan kaçmakta olan insanların rakamları da yine çok yükseklerdedir. Ancak cinsel yaşamanı kaliteli ve sağlıklı olması elbette ki normal yaşamın da kaliteli olmasını sağlamaktadır. Her şeyden önce partnerinizin isteklerini bir nevi karşılamak zorundasınız. Bu yüzden cinsel anlamda üzerinizde bir sorumluluk bulunmaktadır.

Kadın ve Erkeklerde Görülen Cinsel Problemler

Vajinismus; ilişkiye girememek olarak nitelendirilen bu durumda kişiler ilişkiye girmeme isteğinde bulunurlar. İlişkiye girdikleri takdir de çeşitli acılar, ağrılar çektiklerini belirtmekteler. Vajinismus tedavisi nasıl yapılır? Bu sorunun da tedavisi kısa ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yine cinsel isteksizlik de bu sorunu takip eden cinsel sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Cinsel isteksizlik sorununda kişilerde gerek tüketmiş oldukları gıdalardan dolayı gerekse farklı nedenlerden dolayı isteksizlik oluşur. Böyle bir durumda ilişkiye giriyor olsalar dahi zevk almazlar. Bu sorunu takip eden bir diğer sorun ise orgazm olamama problemidir. Böyle bir sorunda kişiler cinsel ilişki esnasında orgazm olamazlar. Orgazm olamama sorununda genital bölgedeki bazı rahatsızlıklar öne çıkabilmektedir. Fakat bireylerin böyle bir sorunda da yine doktorlara başvurmaları gerekmektedir. Genellikle insanlar bu tarz sorunları internetten araştırarak çeşitli bitkisel tedavi yöntemlerine başvurabilmekteler. Erken boşalma sorunu da yine genellikle erkekler de sık bir şekilde karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Erkek bireyler cinsel ilişki esnasında normalde 5 – 10 dakika sürmesi beklenilen ilişkiler de hemen hemen 1 – 3 dakika arasında boşalabilmekteler. Bazılarında ise bu durum 1 dakikayı bulabilmektedir. Böyle bir durumda ise genellikle partnerlerini tatmin edemediklerinden dolayı cinsel sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yine sertleşme problemleri de erkek bireyler de oldukça sık rastlanılan cinsel sağlık sorunları arasındadır. Böyle bir sorun içerisinde bazı durumlarda penis yumuşamaya bilmekte ve bireyler çözümü hastanelerde arayabilmekteler. Ancak bazı durumlarda da sertleşme yerine tam tersi sertleşmeme problemleri de oluşabilmektedir. Yine bu sorunları takiben cinsel isteksizlik ve orgazm olamama sorunu da erkek bireylerde de sıkça rastlanabilmektedir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir