Avakado Maskesi Tarifi

Avakado Maskesi Tarifi
Oy Ver

Avakado, Meksika, Guam ve Orta Amerika’da yetişen, defnegiller familyasına has olan bir bitki ve bu bitkinin yeşil kabuklu, beyaz etli sulu meyvesine verilen ismdir.

Avakado meyvesi sağlığa yararı olan birçok besin içerir. Potasyum, bakır, magnezyum, demir, fosfor, A, B, C, E, K vitaminleri açısından son derece zengin olan avakado; cildin sağlıklı, genç ve taze kalmasında oldukça etkili bir meyvedir. Cilt sağlığı ve cilt bakımı ürünlerinde de çok sık kullanılan avakado, ezilip püre haline getirilerek maske olarak da kullanılır. Avakado maskesi, cilt kırışıklıklarını gidermede en etkili maskelerdendir.

AVAKADO
Avakado Maskesi Tarifi

Avakado Maske Tarifi

Yarım avakadoyu çatal sayesinde ezin, üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı organik bal ekleyin ve karıştırın. Karışımı cildinize sürerek 20 dakika kadar bekleyin. Ardından suyla yıkayın. Avakado maskesini haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Avakado Maskesi

Yarım avakadoyu kaşıkla ezin, 1 çay kaşığı avakado yağı, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı organik balı da üzerine ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz bu maskeyi yüzünüze iyice yedirin ve 20 dakika kadar bekledikten sonra maskeyi cildinizden temizleyin. Avakado maskesini haftada 1defa uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi

1 adet avakadoyu çatal yardımı ile ezin, yarım tatlı kaşığı organik bal ve 1 tatlı kaşığı organik elma sirkesi ile karıştırın. Karışımın içine 1 adet yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyin. Bir defa daha karıştırın ve yüzünüze maske biçiminde tatbik edin. Yaklaşık yarım saat beklettiğiniz avakado maskesini ılık suyla yıkayın. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Avakadonun Cilde Faydaları

Pek çok cilt ve kozmetik üründe avakado özü, avakado yağı ve avakado suyundan yararlanılır. Avakado, cilt güzelliği için oldukça faydalıdır. Avakado yaşlanmaya engel olan, cilt kuruluğunu hızlıca gideren, cildin kolajen yapısını güçlendiren, sigara ve alkolün ciltte oluşturduğu tahribatı engel olan ve gideren, cildin nem dengesini koruyan, cilt kırışıklıklarını önleyen, içerdiği vitaminler vasıtası ile cildi besleyen ve yenilenmesine yardım eden bir meyvedir. Avakado maskesi tarifleriyle sizde cilt güzelliğinizi yıllarca muhafaza edebilirsiniz.

Avakado Maskesi Videolu Tarifi

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir