Afrodizyak Nedir ve Nelerde Bulunur

Afrodizyak Nedir ve Nelerde Bulunur
Oy Ver

Afrodizyak cinsel istek ve cinsel istek gücünü yükselttiği tahmin edilen çeşitli maddelere verilmiş olan genel bir terimdir. Hangi besinlerde afrodizyak etkisi vardır? Bazı ülkelerde hekimlerin özellikle sık olarak kabullenmiş olduğu unsur; bazı yemeklerin ve çeşitli doğal bitkilerin afrodizyak etkisi olduğunu belirtmeleridir. Afrodizyak insanlarda seks isteğini, cinsel zevki yükseltebilecek olan birçok maddeye verilmiş olan isimdir. Birçok kültürlerin kendilerine özgü çeşitli afrodizyak maddeleri bulunuyor olmasına rağmen bunların hepsinin kökeninde şehveti yükseltme amacı bulunmaktadır.

Afrodizyak Etkisini Sadece Yemekler ve Bitkiler Mi Gösterir?

Şehveti, cinsel zevki yükseltebilen yemek ve çeşitli doğal bitkilerin yanı sıra cinslerin cinsel zevklerini yükseltebilen farklı unsurlarda vardır. Örnek vermek gerekirse bazı eşyalar ve çeşitli hareketler afrodizyak etkisi yapabilmektedir. Afrodizyak etkisini neler yapar? Ayrıca görsel zevkler, birleşme pozisyonları da afrodizyak etkisi oluşturabilmektedir. Yani bilinenin aksine afrodizyak tek çeşit bir madde değildir. Afrodizyak kelimesini genellikle parfümler için kullanmaktadırlar. Parfümlerin içerisinde afrodizyak maddesi olduğunu belirterek pazarlamaya çalışanlar büyük bir yanılgı içerisindedir. Genel olarka eğer her hangi bir unsur sizlerin cinsel arzusunu tetikliyor ise buna afrodizyak etkisi diyebiliriz. İnsanların eski zamanlardan beri en çok istedikleri unsurlardan birisi de olağan üstü cinsel arzulara sahip olma isteğidir.

Afrodizyak Etkisi İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cinsel ilişkiye girmeden önce yiyebildiğimiz kadar yemek yiyip, içebildiğimiz kadar içecek içmek olumsuz bir şeydir. Bu tarz vakitlerde asla salçalı yemekler, pastalar, etler ve yine hazım güçlüğü sunan çeşitli gıdalardan kaçınmalısınız. Cinsel gücü arttırmak için neler yapılmamalı? Cinsel gücü yükseltebilmek amacı ile yüksek enerji verici besinler alınmamalıdır. Yüksek enerji veren besinler yağ şeklinde vücutta depolanmaktadır. Bu yüzden de insan vücudunda damar sertliği oluşur. Şişmanlık olarak bilinen bu unsur tabi ki de cinselliğin, cinsel isteğin zayıflamasına neden olmaktadır. Oldukça normal, kaliteli ve dengeli beslenme şekli zaten tamamen bir afrodizyaktır. Vitamin ve hormon ilaçlarının çok faydası bulunmamaktadır. Tabi ki bu ilaçların faydası hormon seviyesi normal olanlar için yoktur. Eğer eksikliği mevcut ise bu ilaçlardan tüketebilirsiniz. Tabi ki doktor eşliğinde tüketmelisiniz. İnsan vücuduna harcayabilkeceği seviyeden fazla vitamin, hormon gibi çeşitli bileşenleri gerektiği kadar ayırmaktadır. Ayıramadıklarını da dışarıya yollamaktadır.

Afrodizyaklar için arzu ettiğiniz etkileri yaşamak istiyorsanız mutlaka sabırlı davranmalısınız. Sabırsız olarak telaşa gelirseniz olumsuz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Afrodizyak Etkisini Hangi Yiyeceklerden Alabiliriz?

Afrodizyaklı yiyecekler demek yerine afrodizyak etkisi veren yiyecekler demek doğru bir kavram olacaktır. Afrodizyak etkisi veren besinleri yine yazımızda belirttiğimiz kriterlere göre seçebiliriz. Cinsel ilişkide nelere dikkat etmeliyiz? Cinsel ilişkide enerjik olmak önemlidir. Ne kadar enerjik olursanız, ne kadar zevkli birisi olursanız o kadar olumlu sonuçlar elde edersiniz. Bu yüzden cinsel ilişkiye girmeden önce biraz çikolata yemek oldukça fayda sağlayacaktır. Önemle belirtmek gerekir ki gün içerisinde bol su içmekte yine afrodizyak etkisini alabilmenin püf noktalarındandır. Eğer vücudunuzda yeterli miktarda sıvı bulunmaz ise tüketmiş olduğunuz enerji içeren besinler yeterince ayrışamamakta ve vücuda enerji olarak gelememktedir. Bu yüzden gün içerisinde en az 7 – 8 su bardağı su içmelisiniz. Yine ilişkiye girmeden önce aşırı yemek yemek oldukça zararlıdır. Hem afrodizyak etkisini almanızı düşürür hem de olumsuz etkilere yol açar. Bunun yanı sıra karnınız aç olsa dahi aşırı baharatlı yiyecekler yememelisiniz. Aşırı baharatlı yiyeceklere örnek vermek gerekirse çiğ köfte bunlardan sadece birisidir.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir