Adet Sancısı Nasıl Geçer

Adet Sancısı Nasıl Geçer
Oy Ver

Adet Sancılarından Nasıl Kurtulurum?

Özellikle bekâr bayanlarda sık görülen ve birkaç günlüğüne hayatı zindan eden adet sancıları; iş hayatını, okul hayatını ve sosyal yaşantıyı olumsuz etkilemektedir. Adet döneminde sancı ile birlikte oluşan gerginlik, sinirlilik hali, baş ağrısı, bazı durumlarda görülen bulantı ve kusma, tıbbi tedavisine ek olarak,  bitkisel bazı karışımlar kullanılarak hafifletilebilmektedir. Daha adet dönemi başlamadan kullanılması gereken bu karışımlar, düzenli adet olmayanların, adet dönemini düzene sokmak içinde kullanılmaktadır.

Adet Sancısının Nedenleri Nelerdir?

Adet döneminde; kirli kanın vücuttan atılması sırasında, rahimde oluşan kasılmalar, adet sancılarına yol açmaktadır. Bu sancılar kimi zaman hafif kimi zaman ise kramp şeklinde ve oldukça şiddetlidir. Evde ağrı bölgesine sıcak su torbası konması ağrının hafiflemesini sağlayabilmektedir. Şiddetli ve uzun süre geçmeyen adet ağrılarında, doktora gidilmesinde fayda vardır.

Hangi Besinler Adet Sancısını Hafifletir?

Kan şekerini dengeleyen tam tahıllı ürünler, sindirim sistemini düzenleyerek adet sancısını hafifletebilir. Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan tam tahıllı ürünler kilo kontrolü ve sağlıklı bir beden için gereklidir. Yine kalsiyum yönünden zengin besinlerin, adet sancısını hafiflettiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Yatıştırıcı ve ağrı kesici etkisi bulunan; nane, kedi otu, yaban mersini, zencefil gibi bitkilerden demlenen çayların adet sancılarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Bu bitkilerin tamamı yatıştırıcı bir etkiye sahiptir ve uyku yapacaktır. Bitkilerden biri tek olarak sancı sırasında demlenip hemen içilmelidir.

Adet Sancısı Nasıl Geçer Neden Olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir